Prefabrik Ev Alırken Sık Sorulanlar
02.08.2017

Prefabrik Ev Alırken Sık Sorulanlar

Prefabrik yapıları tercih edecek olanlar bu konuda seçecekleri evleri alırken özellikle merak ettikleri konularda bilgi sahibi olmalıdır. Bu nedenle prefabrik ev alırken sık sorulanlar arasında kalitesinden fiyatına, ödeme koşullarına, malzemelerine ve daha pek çok farklı konu üzerinden bilgi alınmak istenir. Prefabrik evler güvenli midir? Evet, prefabrik yapılar kullanılan malzemelerin kalitesine göre hem dayanıklı hem de güvenli alan oluşturmaktadır. Daha uzun süre kullanımı sağlanması nedeni ile kurulumu yapılan alanda 40-50 yıl kadar aynı şekilde kullanılmaya devam edilebilir. Prefabrik evler betonarme evlere göre kullanışlı mıdır? Betonarme evlere oranla özellikle ısı yalıtımı konusunda daha kaliteli sonuçlar alınmasını sağladığından yaz ve kış aylarında rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca daha kısa süre içersinde kurulumu yapıldığında beklemek zorunda kalınmaz. Yapılar istenildiğinde sökülebilir mi? Yapıyı istediğinizde kurulumunda olduğu gibi parçalatarak daha kolay kaldırma imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca sökülmesi durumunda parçalar yeniden ustası tarafından birleştirilerek ikinci el prefabrik yapılar oluşturulabilir. Prefabrik yapılar kaç katlı yapılabilir? Talebinize göre tek katlı veya iki katlı olarak yapılabilir. Özellikle daha fazla alana yerden tasarruf ederek sahip olmak isteyenler için çift katlı seçenekler kullanılabilir.

 

Prefabrik ev alırken sık sorulanlar alıcıların daha fazla bilgi almak istemesinden kaynaklanır. Bu sayede merak ettikleri konularda daha fazla bilgiye sahip olarak doğru kararlar alabilirler. Prefabrik evlerde ısı ve ses yalıtımı bulunur mu? Evet, yapılan işlemlerde ısı ve ses yalıtımını sağlamak amacı ile duvarlarda strafor kullanılır. 10 cm kalınlığındaki duvarlar özellikle dışarıdan gelecek ses ve ısıya karşı evlerin daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Boyama işlemleri konusunda seçim yapılabilir? Yapının tamamlanması ile boyama konusunda istediğiniz seçimi yaparak normal betonarme evlerde olduğu gibi boyama imkanı bulabilirsiniz. İstediğiniz her renkte her alanı yeniden boyayarak bu şekilde farklı zevklere uygun olarak hazırlanmasını da sağlayabilirsiniz. Yapının kurulumu için ruhsat gerekli midir? Bulunacağı alana göre değişse de belediyenin hizmet verdiği alanlarda kurulması durumunda ruhsat gerekli olmaktadır. Bu nedenle ilk olarak yazılı izinleri almanız daha sonra karşılaşacağınız sorunlar konusunda önlem almış olmanızı sağlayacaktır. Yapının tamamlanması sürecinde müşteri neler yapmalıdır? Prefabrik yapılarda özellikle ilk aşama olan zeminin hazırlanması müşteri tarafından yapılması gereken bir noktadır. Bu nedenle betonun dökülmesi, çevrenin düzenlenmesi ve bunun yanı sıra gerekli izinlerin alınması müşterilerin yapması gereken işlemler arasında bulunuyor. Ayrıca zemin ve duvarların seramik, şap veya diğer seçenekler ile hazırlanması gibi fiyata dahil olmayan her konu müşteriye aittir.

Prefabrik ev alırken sık sorulanlar konusunda firmamızın sizlere sunduğu hizmetler hakkında daha fazla bilgiye sahip olarak bu sayede daha verimli sonuçlar alabilirsiniz. Prefabrik evlerin nakliyesi araçlar ile yapılabilir? Özellik istenmesi durumunda tır, kamyon, uçak veya gemi gibi taşıma seçenekleri ile taşınabilir. Malzemeler bu yolla istenilen her alana rahatlıkla götürülebilir. Prefabrik evlerde yeni fiyat seçenekleri nelerdir? Bu konuda fazla bilgiye sahip olmak isteyen müşterilerimiz firmamız ile yapacakları görüşmeler sayesinde güncel fiyat listemiz hakkında bilgi sahibi olabilirler. Fiyat seçeneklerimiz yapıların içeriklerine göre değiştiğinden bu durumda mutlaka firmamız ile detaylı görüşme yapılması daha doğru bilgiler alınmasını sağlayacaktır. Prefabrik yapılar hangi mevsimde kullanım için uygundur? Bu yapılar her türlü işlem yapılması sayesinde dört mevsim kullanıma uygundur. Bu sayede sadece yazlık olarak değil aynı zamanda kışlık olarak da kullanımı yaygındır. Isı yalıtımı yapılması ve yapının dayanıklı olması bu şekilde kullanımına imkan sağlamaktadır.

Takip Et Abone Ol
ARA WHATSAPP