Prefabrik ev statik projesi
30.07.2018

Prefabrik ev statik projesi

          Günümüz teknolojisi ile her yerde görmeye alıştığımız prefabrik binalar artık yaşamımıza iyiden iyiye girmeye başladı. Prefabrik ev alan kişiler, prefabrik firması tarafından yapılmayan bazı işlerle kendisi uğraşmak zorunda kalıyor. Bunlardan bir tanesi zemin beton atılması diğeri ise resmi izinlerin alınması. Resmi izinler alınırken bir mimarlık ofisinden yardım alınabilir. Yerel idarelerin istemiş olduğu prefabrik ev mimari projesi, prefabrik ev elektrik projesi ve prefabrik ev tesisat projesi genel olarak Mimarlık ofislerinden çözülebilirken prefabrik ev statik projesi çok kolay temin edilemiyor. Prefabrik ev statik projesi Türkiye'de belli başlı Mühendisler tarafından hazırlanabiliyor. Prefabrik bina statik projesi normal binalara göre daha karmaşık bir yapıya sahip olduğundan malzemeyi tanıyan, prefabrik ev malzemelerini bilen bir mühendis tarafından statik projenin çizilmesi daha doğru olacaktır.

           Malzemeyi tanıyan inşaat mühendisi tarafından çizilen prefabrik bina statik projesi, prefabrik bina mimari projesi, prefabrik bina elektrik projesi ve prefabrik bina tesisat projesi ile beraber yerel idareye sunularak prefabrik bina için resmi izinler alınır. Unutulmaması gereken bir şey var ki statik hesabı yapılmayan ve resmi izinleri alınmayan prefabrik ev de dahil olmak üzere tüm yapılar kaçak yapı statüsündedir.  Bundan sebepten imar Kanunu'na muhalefetten dolayı bu şekilde kaçak yapı yapan kişi hakkında kamu davası açılmaktadır. Yapılarınız kaçak durumuna düşüp; yıllarca emek vererek biriktirdiğiniz paranızla aldığınız (yaptırdığınız) yapının kaçak olmaması için muhakkak resmi izinler alınmalıdır.  

         Prefabrikrik ev fiyatlarını betonarme eve göre daha uygun olmasının bir sebebi de Prefabrik evlerin yapı harçlarının daha düşük olmasıdır. bundan dolayı prefabrik ev fiyatı daha ucuz olacaktır. prefabrik ev fiyatı konusunda buradan destek alabilirsiniz. prefabrik ev statik projesi için daha detaylı bilgi için 0532 351 66 86 numaralı whatsapp hattından iletişime geçebilirsiniz.

Takip Et Abone Ol
ARA WHATSAPP