PREFABRİK EVLER SADECE YAZLIK OLARAK MI KULLANILIR?
03.07.2018

PREFABRİK EVLER SADECE YAZLIK OLARAK MI KULLANILIR?

  ‘’Biz prefabrik evleri sadece yazın kullanılır diye biliyoruz’’ HAYIRVilla Dizayn prefabrik geçmişten bugüne kendisine kattığı yenilikler ve sektörün gelişimi (prefabrik konut)için gösterdiği çaba sayesinde günümüzde artık sadece yazın değil kışın da örneğin Türkiye’nin en soğuk bölgeleri olarak açıklanan Ardahan, AğrıKars, ErzurumSivas gibi illerde de hiçbir problem yaşamadan gönül rahatlığıyla ve huzuruyla oturabileceğiniz prefabrik evler üretiyor.

    Prefabrik evlerinizin duvarlarında kullanılan çimentolu levha yonga (betopan), normal bir betonarme eve kıyasla (prefabrik konut) iki kat daha fazla ısı izolasyonu sağlamaktadır. Aynı zamanda çatılarınızda kış bölgeleri olarak adlandırdığımız doğu illerinde % 45 bir çatı eğimi kullanılarak daha dik bir çatı oluşturulur ve fazla olan kar yükünün çatınızda kalması engellenmiş olur.

    Ayrıca ısınmada soba veya kaloriferin kurulup kurulmadığını merak edenler içinde cevap niteliğinde olsun bir betonarme evde nasıl ısınılıyorsa prefabrik evlerde de aynı şekilde ısınabilirsiniz ister kalorifer bağlatın ister soba kurun prefabrik açısından bir sakınca yoktur. Tek fark soba kurulumunda (prefabrik konut) baca deliği duvardan açılarak çatıdan değil duvardan dumanın çıkması sağlanmalıdır. Bununla alakalı da soba için uygun gördüğünüz yeri montaja gelen arkadaşlara bildiriyorsunuz onlar yanlarında getirdiği soba aparatıyla istediğiniz yere duvardan soba deliği açıyorlar.

    Bu sebeple kafanızda hiçbir soru işareti kalmadan Villa Dizaynın diğer tüm projeleri gibi 112 m² prefabrik evinde de yaz kış dört mevsim kendinizi güvende hissederek oturabilirsiniz.    

Takip Et Abone Ol
ARA WHATSAPP