Prefabrik Evlerde Isı ve Ses Yalıtımı
17.01.2018

Prefabrik Evlerde Isı ve Ses Yalıtımı

Prefabrik evler için ısı ve ses yalıtımı önemli bir konudur. Öncelikle yalıtımın yapıldığı evin bulunduğu bölge ve iklimsel özelliklerine göre yapılması gerekmekte. Bunu atladığımız zaman yaptığımız yalıtımın bir anlamı olmayacaktır. 

 

Prefabrik evlerde ısı kaybı en çok çatılardan gerçekleşir ve yalıtımının bu bölgelerde de uygulanması gerekmektedir. Isı ve ses yalıtımında genellikle performanı yüksek olan cam yünü kullanılmaktadır. Cam yünü eritilen camdan üretilmektedir. Prefabrik evlerin çatılarında, asansör boşluklarında, çatı öeşitlerinde, duvar iç bölmelerde ve ses-ısı yalıtımı gerektiren borularda kullanılır.

Prefabrik evlerin dış duvarlarında ısı yalıtımı için, prefabrik evlerin iç alçıpanduvarlarda ise ses yalıtımı için cam yünü kullanılmakta. Sona doğru gelirken bir betonarme evdeki se ve ısı yalıtımı aynı şekilde prefabrik evlerde de uygulanmaktadır. Genel bilinen kanının aksine kışı sert geçiren bölgelerde bile prefabrik evler gerekli ısı yalıtımları yaptırılarak çok rahat bir şekilde bize barınma olanağı sağlarlar.

 

Bu konuyla ilgili olarak daha detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşın.

Takip Et Abone Ol
ARA WHATSAPP