Prefabrik Evlerin Avantajları
27.01.2018

Prefabrik Evlerin Avantajları

Ülkemizde prefabrik evlerin kullanımı çok yaygın olmamakla birlikte, kullanmayı tercih edenler adına pek çok avantajı bulunmakta. İsteklerinize göre şekillenen bu prefabrik evlerin olumlu yanlarını hep birlikte bir gözden geçrelim.

 

  1. Öncelikle prefabrik evlerin en önemli avantajı yapım ve süresinin kısa olmasıdır. Daha önceki yazılarımızda da olduğu gibi prefabrik evler temel betonu üzerine montaj şeklinde ilerlemektedir. Tabi bu süreler istediğiniz prefabrik ev büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. 
  2. Prefabrik evler ergonomoiktir ve taşınabilirler. Betonarme yapılara göre en büyük avantajlarından biri budur. Sökülüp geri monte edilme işlemi biraz zaman alsa da bildiğiniz üzere betonarme evlerde bunun gerçekleşmesi mümkün değildir.
  3. Prefabrik evlerin bir diğer önemli avantajı ise, betonarme yapıların maliyetinin ortalama %20'si gibi bir rakama mal olmasıdır.
  4. Bilinenin aksine ısı ve ses yalıtımı rahatlıkla yapılabilmekte ve etkili olmaktadır.
  5. Çelik iskeletlerinden ötürü depreme karşı dayanınklılık göstermektedirler.
  6. Prefabrik evlerin kurulum süreci hızlı bir şekilde gelişmektedir. Oldukça pratik bir şekilde bu işlem sonlanır.
  7. Prefabrik evlerin maliyetleri konusunda bir diğer avantajı ise belediyedeki işlemlerinin çok fazla masrafı olmamasıdır. Gayet rahatlıkla bu işlemleri çözebilirsiniz.

 

Siz de bu avantajlardan faydalanmak  ve daha detaylı bilgi almak için bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Tel: 0534 392 95 47

E-mail: info@villadizayn.net

Takip Et Abone Ol
ARA WHATSAPP