Prefabrik okul yapıları..
08.02.2018

Prefabrik okul yapıları..

Prefabrik sistemleri son yıllarda hayatımızın her alanında kullanılmaya başlandı. 

Prefabrik denilince aklımıza sade,basit,tenekeden baraka  tarzı evler mi geliyor?

Prefabrik, üretim aşaması fabrikada yapılmı sahada ise sadece montajı yapılan ürünlerdir.

Prefabrik evler prefabrik sektörünün önemli bir alanını oluştursa da artık profesyonel ve kurumsal firmalar toplu yaşam alanları inşaa etmeye başladı.

Kocaeli bölgesine yaptığımız 40 a yakın okul ile artık öğrencilerimiz daha sağlam ve yalıtımlı yapılarda eğitim ve öğretim hayatlarına devam edecekler.

ÇAYIROVA LİSESİ

Peki prefabrikten ev bile yaptırmaya korktuğumuz bu zaman da Devlet neden böyle bir çalışmanın altına girdi?

Tabiki devlet yetkilileri de , Milli eğitim inşaat daire başkanarı da bu konuyu en ince ayrıntısına kadar; ince eleyip sık dokuyarak araştırdılar.

Prefabrik yapıların aslında günümüz tabiriyle modüler sistemlerin eskisi gibi alalade yapılmadığını tamamen bir sistem içerisinde yapıldığını gördüler.

Bundan dolayı da modüler okul sistemleri yapmanın hem inşaat süresi açısından, hem ekonomiklik açısından hem de sağlamlık yönünden daha avantajı olacağını düşündükleri için devlet okulları da prefabrik yapılmaya başlandı.

 

Sektöre öncü olan Devlet okullarıyla beraber inşaatı tamamlanan hatırı sayılır miktardaki anaokullarını da gözardı etmemek lazım. 

GAZANFER BİLGE ANAOKULU

İnşaası tamamlanan bunca anaokulunda minik yavrularımız eğitim görmeye başladılar bile. Onların yüzündeki mutluluğu görmek bizi de geleceğe güvenle taşıyacaktır.

Artık betondan İnşaatlar değil gerçekten sanatsal okullar imal edilmeye başlandı.

Prefabrik okullarda tüm betonarme okullardaki imkanlar mevcuttur. 

Peki bu kadar okul yapıları bile güvenli bir şekilde devlet tarafından yapılıyorken, bahçe evleri Villalar, Prefabrik modüler evler. Acaba hala acaba mı ? diyorsunuz.

Takip Et Abone Ol
ARA WHATSAPP