Prefabrik Ev Yapımında Kullanılan Malzemeler
29.11.2022

Prefabrik Ev Yapımında Kullanılan Malzemeler

Prefabrik ev yapımında kullanılan malzemeler evlerin sağlamlığı ve kullanışlı olmasını direk olarak etkilemektedir. Prefabrik evde beklentilerin karşılanması için malzeme seçimine dikkat edilmelidir. Bu nedenle kullanılan malzemelerin en küçük parçasına kadar kaliteli olması ve firma garantisi kapsamında sunulması gerekmektedir. Aksi halde evlerin maddi ve manevi olarak maliyet yükü artmaktadır.

Evlerin Bölümlerine Göre Kullanılan Malzemeler

Prefabrik ev yapımında kullanılan malzemeler evin içi, çatısı ve dış cephesinde kullanılan malzemeler olarak sınıflandırılır. Her bir malzemenin özenle seçilmesi gerekir. Bu doğrultuda evin yapımı için kullanılacak malzemeler şu şekilde sıralanmaktadır;

  1. Ev içinde kullanılan malzemeler: Evin içerisindeki bölümlerin oluşturulması için kullanılan paneller ve panel içerisine yerleştirilecek levhalardır. Ayrıca zemin döşemeleri, mutfak dolapları ve evyeleri, banyo lavaboları, PVC doğrama pençelere, çelik ya da ahşap kapı ve tezgah mermerleridir.
  2. Ev dışında kullanılan malzemeler: Evin iskelet yapısını oluşturacak direkler, sağlam beton temel, profil levhalar, alt kısımda duvar çerçevesi, yalıtımı sağlamak için ısı plakaları ve isteğe göre kaplama ya da sıva ve boyalardır.
  3. Çatı yapımında kullanılan malzemeler: Prefabrik ev yapımında kullanılan malzemeler kapsamında çatı makasları, asma tavan için alçıpan, ısı yalıtım malzemeleri, meral sac, şıngıl veya isteğe göre belirlenecek olan kaplamalardır.

Genel olarak kullanılan malzemelerin haricinde elektrik ve sıhhi tesisatın yapımı içinde dayanıklı malzemeler kullanılmaktadır.

Malzeme Kalitesi

Prefabrik ev yapımında kullanılan malzemeler konusundaki kalite evlerin kullanım sürelerini belirlemekte ve maliyetlerini ortaya çıkarmaktadır. Kaliteli olarak seçilmeyen malzemeler sonucunda evlerin ısı tasarrufu, depreme dayanıklılığı, olumsuz hava koşullarından koruyuculuğu sağlanamamaktadır. Malzeme kalitesi eksik olan evler, güven açısında tehlikeli durumları ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca kullanım süresi içerisinde sürekli olarak bakım ve onarım masraflarını ortaya çıkarmaktadır.

Prefabrik ev yapımında kullanılan malzemeler seçiminde gerekli hassasiyeti gösteren firmamız, en her noktasında kullanılacak malzemeler için sizler ile birlikte harekete etmektedir. Kalite anlayışından ödün vermeden hizmet veren firmamız, bu süreç içinde karşılaşılabilecek tüm sorunları üstlenmektedir. Her yönü ile beklentileriniz karşılayacak olan evler için bize ulaşın.

 

Takip Et Abone Ol
ARA WHATSAPP