Günümüzde artık müstakil ev, bahçe evi ve köyüne bir ev yaptırmak isteyen bir kişi yüksek bir ihtimalle prefabrik yapılara yönelmektedir.

Peki prefabrik alırken en çok dikkat ettiğimiz unsurların başında gelen prefabrik ev fiyatları acaba ne kadardır?

Prefabrik evler ürünü satan firmanın tecrübesi kalitesi ve hizmet anlayışı doğrultusunda fiyatlar yukarılara doğru çıkarmaktadır.

Piyasada çok ucuz fiyatlara prefabrik evler bulabileceğiniz gibi çok ucuz fiyatlara prefabrik adı altında konteyner evler de satılmaktadır.

Burada dikkat edilmesi gereken husus prefabrik evin gerçekten prefabrik ev olmasıdır. Peki prefabrik ev nedir ? prefabrik ev üretim aşaması fabrikada yapılıp montajı sahada yapılan beton bir temel üzerine oturan evlere prefabrik ev denir

 

En ucuz prefabrik ev için beğendiğiniz evin resmine tıklayınız...

                                                                                                                                                              

Prefabrik evi nasıl ucuza alabilirim?

Prefabrik evleri çok ucuza almak için yapılması gereken ilk işlem prefabrik evin yüksekliğini düşürmektir. Piyasada 2 metre 50 santimetre ve 2 metre 80 santimetre seçenekli prefabrik binalar bulunmaktadır. Tabii ki 2 metre 80 santimetre yerine 2 metre 50 santimetre seçtiğiniz takdirde prefabrik daha ucuza gelecektir. Prefabrik fiyatını aşağıya çekmenin bir başka yöntemi ise dış duvar ve iç duvar kalınlıklarını minimum seviyeye indirmektir. Standartlarda dış duvar kalınlığı 10 santim iç duvar kalınlığı 6 santim olarak yapılan prefabrikler yerine dış duvar kalınlığı 6 iç duvar kalınlığı da 6 santim olan yapıları seçmek, alacağınız prefabrik fiyatını aşağıya çekecektir.

Prefabrik fiyatını aşağıya çekmek için yapılması gereken diğer bir işlem ise çatı malzemesinin Galvaniz Trapez sac olarak seçmektir. Piyasada çatı malzemesi olarak fırın boyalı Trapez sac, metal görüntülü, metal kiremit formlu sac, OSB membran Shingle ve sandviç panel tarzı çatı kaplama malzemeleri bulunmaktadır.  Fiyatı düşürmek için en uygun yöntem çatıda galvaniz trapez sac kullanmaktır.

Tabii ki satıcının size daha üst seviyede bir ürün almanız için yönlendirmesi kaçınılmazdır. Prefabrik satan satış temsilcisi size daha yüksek yaşam standartları  içeren malzemeler sunacaktır. Buradaki asıl amaç eğer prefabrik evi ucuza getirmek ise yukarıda da belirttiğimiz gibi daha uygun maliyetli malzemeleri seçilmelidir. 

Ihlara model elit ıhlara standart modüler evıhlara eko modüler ev

Burada şu unutulmamalıdır ki bu tip malzemeler seçildiği takdirde binanızın görüntüsü şantiye görüntüsü şeklinde olacaktır şeklinde olacaktır fakat fakat satış temsilcisinin yönlendirdiği şekilde ekstra malzemeler ile binanızın hem görüntüsünü hem de kullanım itibariyle statüsünü prefabrik şantiyeden çıkartıp bir prefabrik villa görüntüsünü elde edebilirsiniz.

Bu tamamen sizin prefabrik içerisine isteyeceğiniz detaylarla alakalıdır mesela 100 metrekare bir prefabrik ev alacaksınız bu evi 2019 yılı itibariyle 80 bin liraya mal edebilirsiniz. İçerisine isteyeceğiniz ekstralar ile beraber 100 bin liraya da mal edebilirsiniz bu fiyat skalası sizin tamamen içerisinde isteyeceğiniz ekstralar ile doğru orantılıdır. Şöyle devam edebiliriz düşünün ki aldığınız 100 metrekarelik binada Siz düz beyaz pencere istiyorsunuz eşiniz ise büyük ahşap desenli çift açılımlı sineklikli panjurlu daha komplike bir pencere istiyor prefabrik binanın prefabrik binanızın herhangi bir şekilde projesi değişmese bile buna benzer özel istekleriniz binanızın fiyatını istediğiniz özelliklere göre yukarıya veyahutta aşağıya doğru değiştirecektir.

En güncel Tek katlı prefabrik ev fiyatları için tıklayınız...

En güncel İki katlı prefabrik ev fiyatları için tıklayınız...

ARA WHATSAPP