Prefabrik Ev İle Beton Ev Arasındaki Farklar?
17.05.2022

Prefabrik Ev İle Beton Ev Arasındaki Farklar?

Prefabrik ev ile beton ev arasındaki farklar? Konusu ara ya da tarlaya ev yaptırma sürecinde önemli ölçüde etkileyici bir faktördür. İki ev arasındaki çeşitli konulardaki farklar tercih edilme oranını etkilemektedir. Prefabrik lehine olan bu durum neticesinde beton evler artık yerini prefabrik evlere bırakmaktadır.

Prefabrik Ev İle Beton Ev Karşılaştırılması

Prefabrik ev ile beton ev arasındaki farklar? İki yapının başlangıçtan kullanımına kadar geçen sürecin karşılaştırılması ile ortaya çıkmaktadır. Ortaya çıkan farklar karlı bir yatırımın anahtarı konumundadır. Bu durumda beton ve prefabrik evlerin karşılaşılmasında;

  • Beton ev uzun bir süre içerisinde yapılırken, prefabrik evler en fazla 7 gün içerisinde teslim edilmektedir.
  • Beton evler uzun süre yapımı devam ettiğinden nem ve küf olma riski yüksek iken, prefabrik evlerin kısa süreli kurulumu bu riski ortadan kaldırmaktadır.
  • Prefabrik evlerde başlangıç maliyet üzerinde herhangi bir masraf oluşmaz, ancak beton evlerde zaman içerisinde ilave maliyetler ortaya çıkmaktadır.
  • Prefabrik ev ile beton ev arasındaki farklar? İle ilgili olarak beton evler kullanım süresince sabit kalırken, prefabrik evler genel özelliği neticesinde istendiği zaman başka bir alana yeniden kurulabilir.
  • Beton evlere oranla duvarları daha ince olan prefabrik evlerin kullanım alanları daha geniştir.
  • Beton evlerin yapımı için uygun mevsim koşulları beklenirken, prefabrik ev için bu şartlar söz konusu değildir.
  • Beton evlere oranla daha esnek yapısı olan prefabrik evler deprem ve diğer dış etkenlere karşı daha dayanıklıdır.

Prefabrik ev ile beton ev arasındaki farklar? Neticesinde prefabrik evler hem kurulum hem de kullanım açısında sağladığı avantajlar sayesinde daha fazla tercih edilmektedir.

Prefabrik Evlerde Maliyet

Ev yapımı için arsanın belirlenmesi ve gerekli izinlerin alınmasının ardında prefabrik evler kısa süre içerisinde kurulması ile zamandan kar edilmesini sağlamaktadır. Prefabrik ev ile beton ev arasındaki farklar? Konusunda maddi ve manevi maliyetleri en az seviyede olan prefabrik evler tercih edilmektedir. firmamız maliyetleri düşürerek uygun fiyat seçenekleri altında sahip olacağınız şık tasarımlı prefabrik evler ile sizleri beklemektedir.

 

Takip Et Abone Ol
ARA WHATSAPP