Bulgaristan Prefabrik Evler
21.05.2022

Bulgaristan Prefabrik Evler

Bulgaristan Prefabrik Evler

Bulgaristan prefabrik evler sizlere kaliteli hizmetler sunan evler bütünü olarak karşımıza çıkmaktadır.  İmalat malzemeleri kullanılarak yapılan yapılara genellikle prefabrik yapılar denir. İki kata kadar inşa edilebilir. Bina yapımında kullanılan bileşenler kullanılarak, yerinde üretimle değil, fabrikalardan hazır bileşenler elde edilerek oluşturulan yapılardır. Günümüzde prefabrik yapı alanı büyük ölçüde genişletilirken, avantajlarından dolayı da insanların ilk tercihi haline gelmiştir. Bileşenlerin beton zemine yerleştirilmesiyle inşa edilen yapıların daha düşük maliyet ve kısa görünüm süresi gibi olumlu yönleri, çoğu yerde prefabrik yapıların sıklıkla tercih edilmesine neden olmuştur. Kaliteli bir hizmet deneyiminden yararlanmanın adresi Bulgaristan prefabrik evler firması olarak bilinmektedir.

Bulgaristan Prefabrik Evler Nedir?

 

Bulgaristan prefabrik evler firması olarak sizlere kaliteli bir hizmet deneyimi sunuyoruz. Prefabrik yapıların en büyük özelliği ekonomik olmasıdır. Yerinde üretime göre daha düşük maliyetle ve daha kolay bir işlemle yapılabilen bu yapının avantajlı özelliklerinden biri de fabrikasyondan malzeme elde edilmesidir. Üretilen parçanın tek kalıptan çıkarılması maliyetleri düşüren unsurlardan biridir. Kurulumu önceden planlanarak kısa sürede inşa edilebilir, depremzedelerin barınma ihtiyaçlarını kısa sürede karşılayabilmesi sağlanır. Aynı zamanda daha pratik materyallerin kullanılması işin kısa sürede tamamlanmasını ve teslim edilmesini kolaylaştırmaktadır. Malzemelerin esnekliğinden dolayı doğal zemin olaylarına ve depremlere karşı dayanıklı oldukları söylenebilir.

Bulgaristan Prefabrik Ev Avantajları

 

Bulgaristan prefabrik evler firmamız birinci sınıf avantajlı hizmetlere sahip durumdadır. Prefabrik yapının en önemli avantajlarından biri zamandan ve paradan tasarruf sağlayan yapım teknikleridir. Prefabrik yapı, istenilen plan ve projeye göre istenilen ebatta beton zemin üzerine şekillendirilip monte edilebilmekte olup, çevre kirliliğine neden olacak hiçbir unsur içermemektedir. Böyle bir yapıda tatmin edilmeyen kısım gerektiği gibi değiştirilebilir. Çatı ve duvar kaplamalarında kullanılan malzemelerin her zevke uygun seçenekler sunabilmesi prefabrik yapıların avantajlarından biridir. Prefabrik yapılar herkesin zevk ve isteklerine göre inşa edebileceği yapılardır. Parçalar, herhangi bir program veya proje ile ilişkilendirilmeden kullanışlı bir şekilde değiştirilebilir.

Bulgaristan Prefabrik

Bulgaristan prefabrik evler firmamız hizmette sınır tanımaz yapıya sahiptir. Bulgaristan’da büyük bir depremin ardından katma değer kazanan prefabrik yapılar artık birçok farklı formda karşımıza çıkıyor. Depreme dayanıklı olması nedeniyle prefabrik yapı teknolojisi artık birçok binada kullanılmaktadır. Birçok inşaat firması, özellikle uygun fiyatlı olması nedeniyle ağırlıklı olarak prefabrik yapı inşaat hizmetleri vermektedir. Bu yapılarla ilgili en sık sorulan sorulardan biri lisanslama sorunlarıdır. Prefabrik yapılarda diğer yapılarda olduğu gibi imar alanının açılması için ilgili kurumdan izin alınması gerekmektedir. Bulgaristan prefabrik evler firmamız sizlere birinci sınıf hizmetler sunar.

Günümüzde prefabrik yapı denilince akla ilk olarak evler gelirken artık evler prefabrik ve birçok yapıda teknoloji tercih ediliyor. Şantiye binaları, hastaneler, ofisler, soyunma alanları, spor salonları, okullar ve depolar gibi yapılar da prefabrik olarak üretilmektedir. Uzun yıllar kullanılabilecek, sökülüp başka yere kurulabilme avantajına sahip prefabrik yapılar artık sıklıkla tercih ediliyor. Bulgaristan prefabrik evler bütüncül firmamız tarafından sunulan bir hizmettir.

Bulgaristan Prefabrik Ev Ne İşe Yarar?

 

Bulgaristan prefabrik evler konusunda firmamız sizlere rahat bir yaşam alanı sunar. Prefabrik ev; yapıyı oluşturan bileşen ve parçaların fabrika ortamında hazırlanıp şantiye sahasında montajının yapıldığı prefabrikasyon (fabrikasyon) anlamına gelen yapı sisteminin adıdır. Günümüzde tek veya iki katlı evlere yönelim ve özellikle apartman hayatından kaçma isteği, prefabrik ev fikrini de beraberinde getirmiştir. Arazi satın alındıktan sonra hobi bahçesi veya kalıcı konut olarak kabul edilen bu evler, son yıllarda betonarmeden daha popüler hale geldi. Bahçe satın aldıktan sonra akla ilk gelen prefabrik evin fiyatı ve avantajları oluyor.  Prefabrik evlerin tercihlerinin artmasıyla birlikte herkes tarafından tercih edilmeye başlandı. Birbirinden farklı birçok model arasından seçim yapmadan önce önemli olan ihtiyacımıza uygun olup olmadığını belirlemektir. Bulgaristan prefabrik evler sizlere ayrıcalıklı bir yapı avantajı sunar.

Bulgaristan Prefabrik Ev Yapımı

Bulgaristan prefabrik evler konusunda firmamız sizlere müşteri merkezli hizmetler sunar. Prefabrik ev yapımı mevsime göre yapılabilmektedir. Doğru ses ve ısı yalıtımı ile evinizin rahatlığının tadını çıkarabilir, en soğuk günlerde sıcacık, en sıcak günlerde serinleyebilirsiniz. Malzemeyi seçmekte özgürsünüz.

Kısa sürede satın aldığınız arsaya yerleşmek ve şehir hayatından bir an önce uzaklaşmak istiyorsanız prefabrik ev seçeneği tam size göre. Kısa sürede montajı yapılıp yaşamaya hazır hale gelen bu yapılar ile kısa sürede yeni evinize taşınıp özel hayatınıza başlayabilirsiniz.

Deprem korkusunu sonsuza kadar unutabilirsiniz. Belki de önemli avantajı şok direncidir. Çok hafif malzemeden üretildiği için deprem anında sorun çıkarmaz, siz ve sevdikleriniz güvende olur. Özellikle deprem bölgelerindeki apartman dairelerinde deprem korkusundan kurtulmak için prefabrik ev modelleri birebir yapılacaktır.

Bulgaristan Prefabrik Ev Enternasyonal Hizmetler

 

Firmamız sizlere birçok alanda avantajlı bir hizmet deneyimi sunar. Düşünmeniz gereken bir diğer avantaj da kendi evinizin olacağıdır. Çok çeşitli modeller arasından evin büyüklüğüne, kat sayısına, balkon ve teraslara sadece siz karar verirsiniz. Yaşam alanınız tamamen kontrolünüz altında. Bu sayede taşınma söz konusu olduğunda olumsuz düşünceleriniz olmaz çünkü zaten zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre düzenlemeler yapmışsınızdır.

Diğer bir artısı ise çevre dostu ve zararsız olmalarıdır. Prefabrik yapılar için bileşenler yangına ve suya dayanıklıdır. Evinizi değiştirmek çok daha kolay olur.  Prefabrik evde betonarme bir evde karşılaşacağınız tadilat sorunlarını yaşamazsınız. Prefabrik evlerin bir başka avantajı da taşınabilir olmaları ve büyük olmasa da bazı değişiklikler yapmak için belirli büyüklükteki evleri taşıyabilmenizdir. Son ve en önemli avantajı ekonomidir. Betonarme evlere göre çok daha uygundur, bu nedenle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Bulgaristan Prefabrik Ev Dezavantajları Var Mı?

 

Bulgaristan prefabrik evler firmamız dezavantajları avantajlara çeviren bir firmadır. Kullanım ömrü kullanılan malzemelerin kalitesine göre değişmekle birlikte ortalama 40-50 yıldır. Bu süre kısa olmayıp kimileri için dezavantaj olsa da, evin fiyatına bakıldığında bu evlerin gayet iyi durumda olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ses yalıtımı için bütçe ayırmanız gerekir. Kötü ses geçirmez bir evde, bitişik odaları sanki o odadaymışsınız gibi duyabilirsiniz ve duvarların inceliği bu durumda önemli bir faktördür. İyi bir ses yalıtımı ile bunu kolayca düzeltebilirsiniz. Diğer bir dezavantaj yine ses ve gürültü ile ilgilidir. Yağmur ve fırtına koşullarındaki gürültü, kullanılan malzemelerin kalitesiyle ilgili bir sorun olabilir. Bu dezavantaj, malzeme seçimine dikkat edilerek giderilebilir.

Teknolojinin gelişmesi sayesinde prefabrik evler günlük hayatımızın en büyük kolaylıklarından biri haline gelmiştir. Normalde aylarca süren inşaat işlerinden tasarruf etmek için bir servete mal olan prefabrik evler çoğu insan tarafından kullanılmaktadır. Prefabrik ev nedir, son zamanlarda özellikle yazlık evlerde kullanılmaya başlanmıştır, ne gibi avantajları vardır? Parçaların fabrikada hazırlanıp montaj sahasına sevk edilmesi ve önceden bir plana göre bir araya getirilmesi sonucu oluşan yapılardır. Diğer bir deyişle; duvarları, kapıları, pencereleri ve diğer unsurları fabrikasyon ve evin yapılacağı beton platform üzerine monte edilen bir evdir.

Bulgaristan Prefabrik Evler Ne Vadediyor?

Bulgaristan prefabrik evler her türlü ihtiyaca göre tasarlanabilmektedir. Prefabrik evler kısa sürede montaj ve montajı yapılabilmektedir, bu da zaman ve ekonomi açısından oldukça avantajlıdır. Prefabrik evler modüler olduğu için ihtiyaca göre planlanıp üretilebilir. Ses yalıtımı, yangından korunma ve depreme dayanıklılık açısından boyutlar. Depreme karşı son derece dayanıklıdır ve prefabrik ev demonte edilerek istenilen başka bir yere taşınabilir. Çok sağlam malzemelerden yapılan prefabrik evler en az 40-70 yıl dayanacaktır. Prefabrik bir ev inşa etmeden önce, ne kadara mal olacağını tahmin edebilirsiniz. Normal konut yapımında bina yapıldıkça maliyet artar. Ne kadara mal olacağını bilmeden inşa etmeye başlarsınız.

Hazır evler tek katlı veya dubleks olarak üretilebilir. Bekâr aileler için küçük evler, kalabalık aileler için büyük evler bulunabilir. Aynı şekilde konut tipleri için de farklı seçenekler bulunmaktadır. Villalar, rezidanslar, çiftlik evleri, kütük kulübeler, bungalovlar, yazlık evler, kışlık evler, home ofisler, kütük evler, tasarım evler, blok evler, çift villalar, garajlı ve garajsız evler, büyük cumbalı pencereler bunlardan sadece birkaçı olarak bilinir.

Bulgaristan Prefabrik Evler Yapım Süreci

 

Bulgaristan prefabrik evler inşaat için temel kazma gerektirmeyen yapı tipleri olup, duvar, pencere gibi tüm aksamları fabrikada üretilmektedir. Prefabrik evler tek veya iki katlı olabilir. Elbette istenilen ölçü ve oda düzenine göre de hazırlanabilmektedir. Prefabrik evler, betonarme yapılar gibi ısıl ve akustik olarak yalıtılabilir. Elektrik sistemi ve kanalizasyon sistemi de mevcuttur. Düzen çizimine göre tasarlanabilir. Tabii ki gerektiğinde sökülüp başka bir yere nakledilebilir.

Ev sahibinin ihtiyacına göre üretilen parçalar monte edilir ve ev inşa edilir. Bu nedenle kurulumu da belirlenen özelliklere göre 1 hafta içerisinde tamamlanabilmektedir. Ayrıca farklı bir yapım süreci gerektirmez. Yani maliyet daha düşüktür. Kullanılan malzemelerin niteliğine bağlı olarak hizmet ömrü ortalama 40-60 yıl arasında değişmektedir. Parçaların montajından önce bodrum katı (prefabrik ev zemin betonu) hazırlanmalıdır.

Bulgaristan Prefabrik Ev Yapımı Aşamaları

 

 • Beton dökülmeden önce zemin düzleştirilir ve ardından sıkıştırılır.
 • Daha sonra drenaj sistemi kurulur ve beton dökülür.
 • Ardından elektrik ve borular çekilir.
 • Gerekirse ısı ve ses yalıtımı da yapılabilir.
 • Ardından duvar panelleri, pencere çerçeveleri, çatı kaplamaları vb. bileşenlerin montajı yapılır.

Bodrum ve montaj süreci uzman yardımı gerektirir. Prefabrik yapılar sadece konut olarak değil yazlık, ofis, iş yeri ve besicilik için de yapılabilmektedir. Bu aşamada prefabrike yapı özellikleri ve montajının kullanım amacına göre uygunluğu kontrol edilmelidir.

Yapılacak olan konutun bulunduğu bölgedeki belediye veya il özel idaresine başvurarak yapı ruhsatı alınması gerekmektedir. Yapı ruhsatı almak için yapılan başvuruya aşağıdaki belgelerin eklenmesi gerekmektedir. Bu belgeler şu şekilde sıralanabilir;

 • Evin yapılacağı yerin tapusu, arsanın paylaşılması halinde pay sahiplerinin muvafakati ile,
 • İnşaat Projeleri,
 • Statik Proje,
 • Boyutlar veya referans çizimler,
 • Su, elektrik ve ısı tesisat işleri gerektirir.

Bulgaristan Prefabrik Evler Nereye Yapılır?

 

Bulgaristan prefabrik evler, imarsız arazi üzerine belirli koşullar sağlandığı takdirde yapılabilir. İşlenmemiş arazi üzerine prefabrik ev yapmak için temel koşullar; Parsel sokağa bakan bir yola sahiptir. Kadastro cepheli imarsız arazide %5'e kadar imar izni alınabilir. Ayrıca imarsız arazi üzerine maksimum 250 metrekare alana sahip prefabrik evler yapılabilmektedir.

Fabrikasyon ev, duvarları, kapıları ve diğer tüm bileşenlerinin bir fabrikada üretildiği ve daha sonra evin yapılacağı yere yerleştirildiği bir ev türüdür. Prefabrik ev inşa etmek temel gerektirmez. Bu evler genellikle bir veya iki katlıdır. Prefabrik evlerin birçok avantajı vardır. Diğer evler gibi ses yalıtımı ve ısı yalıtımına da sahiptirler. Elektrik tesisatları ve kanalizasyon sistemleri de var.

Kişilerin yerleşim planına ve bulunduğu alana göre tasarlanan prefabrik evler, gerektiğinde sökülüp başka bir yere taşınabilmektedir. Prefabrik evler daha uzun üretim sürelerini kısaltır ve bu evlerin işçilik maliyetleri daha düşüktür. Önceden planlanıp üretildiği için tüm ihtiyaçlar kolaylıkla karşılanabilmektedir. Özellikle deprem ve heyelan gibi koşullara karşı dayanıklıdır. Prefabrik evlerin özellikleri arasında çevre dostu olması da önemlidir.

Bulgaristan Prefabrik Ev Modelleri

 

Bulgaristan prefabrik evler modelleri genellikle kaç katlı olduklarına göre farklılık gösterir. Böylece tek katman ve iki katmana ayrılmıştır. Tek katlı prefabrik evler genellikle en temel özelliklere sahiptir. Tek katlı ev modelleri 1+1'den başlıyor ve prefabrik evlerin en hesaplısı. Evin tuvalet, banyo, mutfak, oturma odası ve yatak odası evin metrekaresine göre ayarlanmaktadır. 1+1, 2+1 ve 3+1 seçenekleri mevcuttur. Tek katlı prefabrik evlerde genellikle 2+1 tercih edilmektedir. İki yetişkin veya bir çocuklu bir ailenin rahatlıkla yaşayabileceği bir yapıdır. Bir yatak odası ve bir çocuk odası bulunmaktadır.

Bulgaristan Prefabrik Ev Avantajları

 

İki katlı prefabrik evlere dubleks denir ve daha küçük bir yüzey alanına sahiptir. Dubleks evin içinde daha fazla alan kullanılmaktadır. 80-160 metrekare arasında değişen, genellikle 2+1 veya 3+1 olmak üzere iki katlı prefabrik evler. Geniş aileler için harika. 2 katlı prefabrik ev ile tek katlı evin en önemli farkı iki katında balkonların olmasıdır. Bulgaristan prefabrik evler dendiği zaman firmamızın avantajları ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Termal ve akustik özelliklere sahiptir ve her mevsim kullanılabilir. Malzeme seçimi özgürlüğü sağlar.
 • Kısa sürede kurulup oturmaya hazır hale gelecektir. Böylece çok hızlı hareket edebilirsiniz.
 • Prefabrik evler hafif malzemelerden yapılmıştır ve bu nedenle depreme dayanıklıdır.
 • Çok çeşitli modellerde mevcut olduğu için zevkinize uygun bir eve sahip olabilirsiniz. Evin büyüklüğü, oda sayısı, yapısı, kat sayısı, balkon gibi daha birçok özelliğine siz karar verebilirsiniz.
 • Prefabrik yapının malzemesi yangına ve suya dayanıklıdır. Bu yüzden çevre dostudur.
 • Evde değişiklik yapmak çok daha kolaydır.
 • Belirli ölçülerde portatif prefabrik evler taşınabilir ve taşınabilir.
 • Ekonomik bir ev tipi olduğu için bütçenize uygun bir prefabrik ev inşa edebilirsiniz.

Bulgaristan Prefabrik Ev Tarihi

 

Bulgaristan prefabrik evler tarihi oldukça merak edilen konular arasındadır. Prefabrik yapı elemanlarının saha dışı üretimden sonra yerinde üretilmesidir. Bu yapım yönteminin avantajları; yapım sürecini kısaltmak ve maliyeti düşürmektir. Ayrıca günümüzün değişen koşullarında taşınabilir veya dönüştürülebilir evlerin varlığı sürdürülebilir yapılaşmayı desteklemektedir. Bu tekniğin kullanımı 2. Dünya Savaşı'ndan sonra zirveye ulaşmış olsa da tarihi aslında çok eski zamanlara kadar uzanmaktadır. Roma ordusu bu inşaat tekniğinin ilk örneğiydi ve savaş alanını gözlemlemek için geçici yapının bir bölümünü kullandılar. Bununla birlikte, bilinen ilk prefabrik evler kalaslardan yapılmıştır ve 1600'lerde balıkçı evleri olarak hizmet vermek üzere İngiltere'den Massachusetts'e yelken açmıştır.

Bulgaristan prefabrik evler panel veya modüler hale getirilebilir. Panellerin kullanılması esneklik sağlar ve modüllerin kullanılması zaman kazandırır. Modüler evler, fabrikada üretilen modüllerin çeşitli şekillerde yerinde monte edildiği yapılardır. Modüller sıralı, üst üste dizilebilir veya kullanıcının ihtiyacına göre bir yerleşim planı oluşturulabilir.

Bulgaristan Prefabrik Ev Hizmetlerinin Kalitesi

 

Bulgaristan prefabrik evler inşa etmek için bir izin alınmalıdır. Üretimi ve yapım süreci kısa olan bu yapım tekniğinde de tüm yapılarda olduğu gibi ön çalışma gerekmektedir. İhtiyaçların, bütçelerin ve üreticilerin aynı anda belirlenmesi, daha iyi ve sorunsuz sonuçlar alınmasını sağlar. Prefabrik evlerde şantiyede öngörülemeyen sorunlarla karşılaşılmaz ve fabrikada kontrollü bir şekilde üretim yapılır. Tek aile prefabrik evlerin üretim süresi 1 haftadan az olup, kurulum süresi 2-3 gündür. Bazı durumlarda, nakliye faktörleri kısıtlamalara neden olabilir. Panel yüksekliğinin belirlenmesinde taşınacak kamyonun boyutu önemlidir. Vinç yardımıyla yere yerleştirilen bir ev, az sayıda işçi kullanılarak monte edilebilir.

Günümüzde; CAD yazılımları, inşaatlarda 3D yazıcıların kullanılması ve robotik programların geliştirilmesi, prefabrik yapıları ileriye taşıyan unsurlardır. Özellikle büyük şehirlerde konutların artması, insanları ihtiyaçlarından fazlasını kullanmaktan hoşlanmayacak şekilde etkiliyor. Salgının getirdiği izolasyon alanı talebi de prefabrik evlerden sağlanıyor. Kısacası prefabrik; sürdürülebilir, ekonomik ve hızlı bir çözüm olduğu için yıllar içinde tercih edilmiş ve inşaat sektöründeki yerini sağlamlaştırmıştır. Fabrikada parçalar hazırlanır, parçalar evin yapılacağı yere getirilir ve orada önceden planlanmış bir montaj işlemi ile strüktür oluşturulur. Daha basit olarak; beton bir yapı üzerine kurulan bir ev şeklidir, ev duvarlar, kapılar, pencereler ve diğer unsurlarla birlikte fabrikada üretilen hazır malzemelerden yapılacaktır.

Bulgaristan Prefabrik Ev Profesyonel Hizmetler

 

Yani fabrikasyon evler genellik, hazır yapılardır, dolayısıyla boy ve genişlik fabrikada ona göre ayarlanıp imal edilir. Bu nedenle istenilen alana yerleştirilebilir. Opsiyonel parçalar ayarlanabilir. Ayrıca kısa sürede üretilen parçaların montajı da yapılabilmektedir. Prefabrik evler, fabrika ortamında üretilen hafif çelik (galvanizli sac) taşıyıcı sistemler, çatılar, duvar bileşenleri, kapılar ve diğer bileşenleri ifade eder.  Prefabrik evler şantiyeye ihtiyaç duymadan fabrikalarda üretilmektedir. İstenilen kat planı, görünüm ve istenilen metrekarelerde üretilebilirler. Üretimden sonra nakliye ile taşınır ve kurulacak araziye monte edilir. Zemine sabitlenen yapılar ile ince işler (kiremit, boya, parke, seramik) ve varsa elektrik ve su tesisatı işlemleri tamamlanmış olup, kullanıma hazırdır.

Bulgaristan prefabrik evler adından da anlaşılacağı gibi fabrika ortamında belirli standartlara göre üretilen yapı sistemleridir. Evler üretilirken ısı direnci, yalıtım gibi faktörler göz önünde bulundurularak üretilirler. Bahsettiğimiz sistemler hali hazırda şantiyede montajı yapılmış, sandviç panel malzeme ile kaplanmış, hafif çelik kullanılarak yapılmış evler değildir. Günümüz teknolojisi kullanılarak üretilen yapılar olup, taşıyıcı iskelet olarak hafif çelik tercih edilmektedir.

Bulgaristan Prefabrik Ev Bütüncül Hizmetler

 

Bulgaristan prefabrik evler firmamız bütüncül hizmetleriyle tanınmaktadır. Bölme arsası üzerine prefabrik yapı yapmak istiyorsanız, betonarme yapılar gibi statik projeleriniz, yapı projeleriniz ve diğer evraklarınızın olması gerekir. Bu, ıssız, imarsız ve arazi tabanlı, ruhsatlı yerler için gerekli değildir. Ancak böyle bir yapı yapılırken ilgili şehrin imar müdürlüğüne danışmak en doğrusudur.

İnsanlar arasında prefabrik evlerin sağlam olup olmadığı, izin gerekli olup olmadığı, her araziye yapılıp yapılamayacağı, prefabrik evlerin sevilip sevilmediği gibi sorulara sıklıkla yanıt aranmaktadır. İlk olarak, şok direnci ve dayanıklılığı hakkında net olalım. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde birçok evin prefabrik yapılardan inşa edildiği görülmektedir. Yapılabilecek arazi türleri ve izin gereklilikleri ile ilgili sorular, kullanacağınız arazinin imar durumu ile ilgilidir.

 

Bulgaristan Prefabrik Ev İmar Süreci

En doğru bilgiyi imar kurulundan alabilirsiniz. Kullanılacak ısı yalıtım malzemesine göre ısı yalıtımı teması oluşturulur. Örneğin, kalaslardan yapılmış bir çatı sadece shingle malzeme ile kaplanırsa, ev yazın sıcak, kışın soğuk olacaktır. Kullanılan malzeme ne olursa olsun yalıtım birinci kuraldır. Ancak korozyona karşı temel yalıtımı da önemlidir. Prefabrik ev sahibi olmak istiyorsanız, çalışacağınız inşaat firmasından sözleşme karşılığında kullanacağınız malzemeler karşılığında istemeyi unutmayın. Ayrıca sözleşmesiz inşaat işi yapmayın.

Bulgaristan prefabrik evler modelleri ve içleri istenilen metrekare, ölçü ve şekillerde üretilebilmektedir. Ancak, internette gördüğünüz bir yapıya sahip olmanız veya bir mimar tarafından zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre tasarlanma ihtimali vardır.

Bulgaristan Prefabrik Ev Ayrıcalığı

 

Bulgaristan’da eskiden depo ve bağ bahçe alanlarında kullanılan prefabrik evlerin modelleri günümüzde maliyet nedeni ile yazlık ve konut olarak kullanılmaktadır. Prefabrik yapıların tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri görünüşte tanıdığı sonsuz çeşitliliktir. Duvarların istediğiniz rengi, taş boyası, dış cephe kaplama modeli, destek çeşidi gibi birçok dekorasyon seçeneği sunar.

Bulgaristan prefabrik evler örnek modellerini Pinterest ve Instagram gibi sosyal medya sitelerinde inceleyebilirsiniz. Ancak ilgili inşaat firmamız ile iletişime geçerek istediğiniz büyüklükte, plan ve görünümde bir eve sahip olabilirsiniz. Prefabrik ev, fabrikada ön hazırlık çalışmalarının, çizimlerinin ve parçalarının tek tek tamamlanıp arsanıza monte edildiği ev tipidir. Prefabrik evin bileşenleri (örneğin kapılar, pencereler, duvarlar, zeminler...) yapılacak yere getirilir ve evi yapmak istediğiniz yere prefabrik yapılır. Prefabrik, ön üretime çevrilebilir. Yapı daha önce fabrikada parça parça üretilmekte, istediğiniz alana kurulmaktadır.

Prefabrik kelimesi İngilizce kökenli olup dilimize girmiş Türkçe bir kelimedir. Prefabrik ev, montajı için yalnızca önceden hazırlanmış parçalar gerektiren bir evdir. Beton yerine sert plastik içeren bu evler için genel terimler bunlar. Prefabrik evler istenirse tek katlı veya çok katlı olarak kullanılabilir. Gerektiğinde sökülüp tekrar taşınabilen bir çeşittir.

Prefabrikler okullarda, evlerde, sosyal tesislerde, şantiyelerde, havuz hastanelerinde ve kamp alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Montajı söz konusu olduğunda betonarme binaların yapımında etkilidir. Ayrıca tamamen herkesin zevkine göre ayarlanabilen bir çeşittir. Prefabrik yapılar çeşitli şekillerde tasarlanmakta ve kullanılmaktadır. Pencereler, kapılar, duvarlar ve evde olması gereken tüm parçalar prefabrik olarak üretilir ve son olarak beton platform üzerine kurularak hazırlanır.

Prefabrik Evlerin Özellikleri Nelerdir?

 

Bulgaristan prefabrik evler özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Sıradan evlere göre depremlere ve doğa olaylarına karşı çok daha dayanıklıdır.
 • Yerde olası kaymalardan dolayı sağlam durabilir.
 • Her şeyi sunabilecek türden.
 • İstenilen tip tasarlanarak hazırlanır.
 • Kullanıma bağlı olarak görünümleri değişir ve tasarımı daha sonra değiştirilebilir.
 • Çevre dostudur, kullanılabilir alanı genişletir ve hiçbir evin sabit bileşenlere ihtiyaç duymayacağı şekilde tasarlanabilir.
 • Prefabrik evler tasarım öncesi belirlenen amaca göre üretilebilmektedir.

Bulgaristan Prefabrik Ev Faydaları

 

Bulgaristan prefabrik evler hizmetlerimizin birçok avantajı vardır. Bunları özetlemek gerekirse; prefabrik evler daha uzun üretim süresini kısaltır ve prefabrik evlerin işçilik maliyetleri daha düşüktür. Prefabrik ev modüler bir yapı olduğu için önceden planlanarak ihtiyaca göre üretilir. Prefabrik evlerin teslim süresi daha kısadır. Prefabrik evler depreme ve heyelanlara karşı daha dayanıklıdır. Prefabrik evlerin ısı ve ses yalıtımı diğer yapılara göre daha iyidir. Aynı zamanda prefabrik evler çevre dostudur ve çevreyi kirletmeden kolayca inşa edilebilir. Prefabrik ev, prefabrik evlerin, duvarların, kapıların ve benzeri ekipmanların imal edilmesi şeklinde üretilen ve daha sonra evin yapılacağı beton platform üzerine yerleştirilen bir ev türüdür.

Bulgaristan prefabrik evler modüler olduğu için ihtiyaca göre üretim önceden planlanabilir. Prefabrik evlerin teslim süresi daha kısadır. Prefabrik evler depreme ve heyelanlara karşı daha dayanıklıdır. Prefabrik evlerin ısı ve ses yalıtımı diğer yapılara göre daha iyidir. Aynı zamanda prefabrik evler çevre dostudur ve çevreyi kirletmeden kolayca inşa edilebilir. Bir prefabrik evin ömrü 45 ile 65 yıl arasındadır. Üstelik bilinenin aksine sadece yaz aylarında değil her mevsim kullanılabilirler. Prefabrik evlerin yapım aşamaları şu şekildedir:

 • Temel betonunun döşenmesi
 • Çelik iskelet imalatı
 • Prefabriklerin montajı
 • Süsleme
 • Mobilya ve bahçe düzenlemelerini uygulama

Bulgaristan prefabrik evler ile ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Takip Et Abone Ol
ARA WHATSAPP