Prefabrik Ev Yaparken Ruhsat Gerekli Midir?
15.10.2021

Prefabrik Ev Yaparken Ruhsat Gerekli Midir?

Prefabrik ev yaparken ruhsat gerekli midir? Sorusu ile evlerin hangi yasal şartlar sağlandıktan sonra kurulacağı ortaya çıkmaktadır. Prefabrik evlerin yapımı aşamasında ruhsat gereksinimi bağlı bulunan belediyenin kendi işleyişine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Yasal iznin alınmasının ardından prefabrik evler özelliği gereği ısa süre içerisinde hazırlanıp, kullanıma hazır halde kurularak teslim edilmektedir.

Prefabrik Ev İçin Gerekenler

Prefabrik ev yaparken ruhsat gerekli midir? Konusunda belediyelerin istemiş olduğu ruhsatı almak alıcı tarafından yapılmaktadır. Teknik olarak her türlü desteği sağlayan firmamız evin kurulumu ve teslim edilmesi aşamasındaki tüm işlemleri gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda genel olarak müşterilerimiz tarafından yapılacak olanlar;

  • Ruhsat için gerekli olan mimari projeler,
  • Elektrik tesisatın geçirileceği projenin hazırlanması,
  • Evin yapılacağının yapılacağı alanın zeminin uygunluk etüdü,
  • Temiz ve pis suyun geçirileceği sıhhi tesisat çizim ve projeleri,
  • Kalorifer ve klima gibi ısıtma ve soğutma tesisatları projeleridir.

Prefabrik ev yaparken ruhsat gerekli midir? İle ilgili olarak firmamız her zaman müşteri çıkarını korumaktadır. Bu bağlamda firmamız gerek görülmesi halinde bu işlemlerin yapılması konusunda her türlü desteği sağlamaktadır.

Prefabrik Evlerde Teslimat

Prefabrik ev yaparken ruhsat gerekli midir? Kapsamında her şeyin hazır olmasının ardında firmamız kısa süre içerisinde işlemlere başlamaktadır. Gerekli malzemelerin kaliteli olarak imal edilmesinden sonra profesyonel personel ile kurulum gerçekleştirmekteyiz. Kurulumun ardında tüm kalite kontrolleri eksiksiz şekilde yapan firmamız, evlerinizi sizlere kusursuz bir şekilde teslim etmektedir. Sunmuş olduğumuz garanti kapsamında evlerinizi uzun yıllar herhangi bir sorun yaşamadan kullanırsınız.

Prefabrik ev yaparken ruhsat gerekli midir? Konusu gereğince yasal ve teknik olarak kalite standartlarına uygun şekilde yapılan prefabrik evler, yaklaşık olarak 50 yıl kullanım ömrüne sahiptir. Bu süre içerisinde evlerde herhangi bir onarım ihtiyacı ortaya çıkmamakta olup, bakım malzemeleri yapı marketlerde kolay şekilde temin edilmektedir. şehrin karmaşasından kurtulmak, apartmanlarda oturmanın sıkıntılarından uzaklaşmak, bahçeli bir evin rahatlığına ulaşmak için yapmanız gereken tek şey bizimle irtibata geçmek olacaktır. Siz karar verin hayallerinizi süsleyen evi kısa süre içinde sizlere teslim edelim.

Takip Et Abone Ol
ARA WHATSAPP